درمان سوختگی ها و زخم ها
نام تجاری :
هان اسکین
اجزای فرآورده:
Honey
Sun flower oil
Calendula officinalis
Aloe barbadensis
Vitamin E
Vitamin C
Zinc Oxide
شکل دارویی:
کرم موضعی


                                     اطلاعات دارویی برای بیمار

موارد مصرف :
سوختگی های درجه 1 و2  ، انواع زخم ها (زخم های سطحی و بریدگی ها، زخم بستر، زخم پای دیابتی، زخم پس از جراحی و....) ، التهابات پوستی پس از لیزر درمانی، ادرار سوختگی پای کودکان
نحوه و مقدار مصرف:
در صورت لزوم، موضع را با محلول نرمال سالین و گاز استریل از هرگونه آلودگی پاکسازی کنید، سپس یک لایه از کرم هان اسکین را روی موضع به آرامی بمالید و در صورت نیاز بانداژ نمایید. تعویض بانداژ و استفاده مجدد از دارو را روزی یک بار تا بهبودی کامل انجام دهید. در حین کار از تماس دست یا دستکش با موضع خودداری نماييد.
عوارض جانبی :
ممکن است در برخی موارد نادر واکنش های آلرژیک ایجاد گردد.
موارد منع مصرف :
در صورت حساسیت به اجزا تشکیل دهنده مصرف دارو را قطع کنید.

نکات قابل توصیه و هشدار :
به علت اثر لایه بردار دارو پس از اولین پانسمان ممکن است زخم عمیق تر به نظر برسد، اما با ادامه درمان ترمیم زخم صورت می پذیرد. کرم هان اسکین در زخم های مزمن عفونتی نیز قابل استفاده است .
در مورد ایمنی  مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی اطلاعات کافی وجود ندارد. بنا براین در صورتی که باردار یا شیرده هستید قبل از مصرف دارو با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید .
در صورت بروز علائم عفونت نظیر تب، درد، قرمزی و چرک در زمان مصرف کرم هان اسکین و یا در صورت بدتر شدن شرایط زخم مصرف دارو را متوقف نموده و به پزشک مراجعه نمایید .
بسته بندی :
تیوب 30 گرمی با بروشور در جعبه
نحوه و شرایط نگهداری :
دارو را دور از دسترس کودکان و در دمای 25-15درجه سانتیگراد نگهداری کنيد.
این دارو یک فراورده ی طبیعی است و با افزایش دما ممکن است روان تر گردد . در این صورت می توانید زمان کوتاهی قبل از استفاده تیوپ را در یخچال قراردهید.

 

سوختگی های درجه 1 و2 ، انواع زخم ها (زخم های سطحی و بریدگی ها، زخم بستر، زخم پای دیابتی، زخم پس از جراحی و....) ، التهابات پوستی پس از لیزر درمانی، ادرار سوختگی پای کودکان